Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zbavte sa ranných zlozvykov!

Chcete zdravšie žiť? Začnite hneď ránom! Zbavte sa najčastejších ranných zlozvykov a hneď sa budete cítiť lepšie.

Viete, ktoré zlozvyky máme na mysli?
Ranná káva a cigaretka
Asi najhorší a najčastejší zlozvyk, ktorého sa dopúšťame. Hneď po prebudení – či prší alebo sneží – vyleziete na balkón so šálkou kávy a cigaretou? Pre telo, ktoré sa práve zregenerovalo spánkom, je to obrovský šok. Káva má síce pozitívne účinky, ale určite nie nalačno v kombinácii s cigaretou. Skúste namiesto toho začať deň pohárom vlažnej vody s citrónom.

Žiadna voda Aj keď ráno nestíhate a strašne sa ponáhľate, nikdy neodíďte z domu bez toho, aby ste sa napili. Zvyknite si, že prvé, čo urobíte po prebudení, bude, že vypijete pohár vody a ďalší počas obliekania. Naštartujete si metabolizmus, mozog a predídete bolestiam hlavy z dehydratácie.

Neraňajkujete Vynechávanie raňajok alebo jedenie narýchlo, je ďalší častý zlozvyk. Ak telu nedáte hneď ráno potrebnú energiu, nebude schopné podávať počas dňa výkon, aký potrebujete. Po pár hodinách sa objaví únava, bolesť hlavy a poruchy sústredenia. Navyše, ak vynecháte raňajky, telo si vypýta väčšie množstvo potravy neskôr. Pamätajte, že čo skôr zjete, stihnete počas dňa aj spáliť. Takže si pokojne doprajte aj sýtejšie raňajky.

Ranný stres
Aj vy to tak robíte? Hneď, ako otvoríte oči, kontrolujete mobil, maily, sociálne siete? Nezaťažujte sa hneď po zobudení a nekazte si náladu. Zamerajte sa na pokojný a pozitívny začiatok dňa. Dajte si v pokoji raňajky a vypite šálku čaju pri pohodovej hudbe. Stresu a zhonu sa môžete vyhnúť napríklad tak, že si už večer nachystáte oblečenie alebo desiatu do práce.

Zdroj: pluska.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.