Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Cez víkend oslávila 118 rokov! Predsavzala si, že bude žiť do 120-ky

Japonka Kane Tanakaová, najstarší človek na svete, oslávila v sobotu 118-te narodeniny.

„Rekordérka“ sa narodila 2. januára v roku 1903, čiže v ten istý rok, keď bratia Wrightovci podnikli svoj prvý riadený let lietadlom.

Spoločnosť Guinnessove svetové rekordy ju uznala za najstaršieho žijúceho človeka na svete ešte v marci 2019, keď mala 116 rokov. K ľuďom, ktorí sa narodili v ten istý rok, patrí napríklad britský novinár a spisovateľ George Orwell, autor románu 1984 či novely Farma.

Kane dosiahla vlani v septembri vo veku 117 rokov a 261 dní aj celonárodný rekord – ako najstarší človek v zaznamenaných dejinách Japonska.

Tanakaová žije v opatrovateľskom domove v meste Fukuoka na juhozápade Japonska. Narodeniny oslávila spolu s ostatnými jeho obyvateľmi. Podľa vedenia domova sa tešila a vyhlásila: „Potlesk pre každého.“

Čas trávi väčšinou cvičením, počítaním a hraním doskovej hry Othello nazývanej tiež Reversi. Má veľkú chuť do jedla a obľubuje čokoládu a Coca-Colu.

Na otázku, aké tajomstvo sa skrýva za jej dlhovekosťou, odpovedala: „Jedla som chutné jedlá a študovala som.“ Dodala, že si dala cieľ dožiť sa 120 rokov.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.