Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Rada z Veľkej Británie: Večer sa nemilujte!

Aj na intímnosti, ak majú byť skutočne príjemné, musí byť správna chvíľa.

Milovanie samotné prináša zamilovanej dvojici do života mnohé pozitíva, počnúc dobrou náladou, končiac viditeľným zlepšením pleti, vlasov či funkcie srdca, o utužovaní partnerstva nehovoriac.

Ak sa muž hneď po prebudení miluje so svojou partnerkou, s najväčšou pravdepodobnosťou na ňu bude myslieť aj počas celého dňa a iné ženy jeho pozornosť nezaujmú. Rovnako to funguje aj u nežných polovičiek. Môže za to hormón oxytocín, ktorý v človeku vyvolá pocit sociálneho pripútania sa a lásky.

Prieskumy sú jedna vec, realita druhá. Väčšina žien totiž uprednostňuje práve večerné milovanie. Niektorým vyhovuje prítmie a skutočná intímna atmosféra, iné na to majú praktické dôvody v podobe ranného nestíhania. Okrem toho, máloktorá žena sa po zobudení cíti atraktívna, čo kráča ruka v ruke s nechuťou na akékoľvek fyzické nežnosti.

Sexuologička Suzie Haymanová z Londýna však varuje, že je to chyba. „Obaja partneri sú po prebudení oddýchnutí a ich zmysly sú citlivejšie. Ich telo ráno na sex lepšie reaguje“, myslí si.

Najvhodnejšie je milovať sa o pol ôsmej ráno. Partneri si to všimnú nielen na svojich výkonoch, ale ak sa zároveň snažia o počatie bábätka, môže sa im to práve v ranných hodinách podariť.

Zdroj: dobrenoviny.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.