Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Do hudobného neba odišla ďalšia legenda – David Bowie!

Hudobník vydal 8. januára (na svoje 69. narodeniny) nový, v poradí už 25. štúdiový album.

David bol na hudobné úspechy predurčený. Narodil sa v rovnaký deň ako legendárny Elvis Presley

Vo veku 69 rokov zomrel uplynulú nedeľu známy britský spevák a skladateľ David Bowie. Informácie priniesla agentúra Reuters, pričom sa odvolala na vyhlásenie spevákovho syna Duncana Jonesa na sociálnej sieti Twitter.

David Bowie, ktorý sa preslávil takými hitmi ako "Fame", "Heroes" alebo "Let’s Dance", zomrel v kruhu svojich blízkych po 18 mesiacov trvajúcom boji s rakovinou.

Britský premiér David Cameron na Twitteri označil Bowieho úmrtie za "obrovskú stratu" a speváka nazval popovým géniom.

David Bowie, ktorý sa narodil ako David Jones, hudobne dospieval začiatkom 70. rokov, keď v Británii vrcholila tzv. glam rocková éra. Preslávil sa v roku 1969 piesňou "Space Oddity" a neskôr svojím alter ego Ziggy Stardust. Pravdepodobne najväčšie úspechy dosiahol so svojím v poradí 15. štúdiovým albumom "Let’s Dance", ktorý vyšiel v roku 1983.

Bowieho interpretácia "Heroes" (Hrdinovia) bola jedným z vrcholov koncertu venovanému záchranárom po teroristických útokoch v New Yorku, ku ktorým došlo 11. septembra 2001. "Najhrdší som na to, že som ovplyvnil popový slovník. Úprimne povedané, práve to mi ako umelcovi najviac hladí ego," povedal Bowie.

https://www.youtube.com/watch?v=YoDh_gHDvkk

V uplynulých rokoch sa zdržiaval v ústraní; v roku 2004 absolvoval operáciu srdca. Naposledy koncertoval v roku 2006. Na hudobnú scénu sa vrátil v deň svojich 69. narodenín, minulý týždeň v piatok, albumom Blackstar.

Bowie zanechal po sebe dve deti – syna Duncana Jonesa a dcéru Alexandriu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: thequardian.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.