Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Chcete schudnúť? Stačí urobiť jedinú vec!

Chcete schudnúť? Potom jedávajte pred zrkadlom, radí denník The Washington Post. Nová štúdia zistila, že keď sa človek na seba pozerá pri jedení niečoho nezdravého, jedlo mu začne menej chutiť a nakoniec ho zje menej ako pôvodne chcel.

Vedci skúšali zistiť, či a ako ovplyvní zrkadlo spôsob, akým jedia dve skupiny študentov. Pod zámienkou chuťovej skúšky si všetci mohli vybrať medzi kúskom čokoládovej torty bežne predávanej v supermarkete a medzi ovocným šalátom. Polovica študentov potom bola náhodne usadená v miestnosti so zrkadlom, druhá polovica v miestnosti, kde na seba nevideli. Potom, čo ochutnali pokrm, ktorý si vybrali, dostali otázku, ako im jedlo chutilo, a či by si dali ešte trochu. Študentom, ktorí sedeli pred zrkadlom, chutila torta menej ako tým, ktorí sa nevideli. U študentov konzumujúcich ovocný šalát podobný rozdiel štúdia nezistila.
Podľa profesora Ata Jamiho z Floridskej univerzity sa nechceme vidieť pri jedení nezdravého jedla, pretože to nezodpovedá pravidlám zdravej stravy
. A tento rozpor znamená, že sa ľudia necítia príjemne, aj keď si sami neuvedomujú, prečo..
Môže teda umiestnenie zrkadla v dome pomôcť zbaviť sa konzumácie nezdravých pochutín?
Jami si myslí, že áno. Ľudia podľa neho môžu zrkadlo zavesiť napríklad do kuchyne, kde ich pohľad na seba samotných môže v poslednej chvíli prinútiť siahnuť radšej po jablku než po vrecku s vyprážanými zemiakovými lupienkami.
Zdroj:
topky.sk Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.