Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vedci vyvinuli revolučnú šálku, ktorá oklame náš mozog!

Odborníci sa zhodujú, že by sme mali denne vypiť aspoň osem pohárov vody. Nie každému však čistá voda chutí. Veľa ľudí preferuje ochutené nápoje, ktoré sú nezdravé kvôli vysokému obsahu cukru. Ak ich pijete denne, zvyšuje sa u vás riziko vzniku cukrovky, ochorenia srdca, obezity a ďalších chronických chorôb.

Isaac Lavy z Izraela však prišiel s revolučným nápadom. Vyvinul plastovú šálku Right cup, ktorá oklame váš mozog. Budete mať pocit že pijete pomarančový džús, zatiaľ čo budete piť stopercentnú čistú vodu.
Šálka ​​obsahuje rovnaké prvky, ako sladké nápoje. Akonáhle sa napijete čistej vody, nos vyšle mozgu identické signály, ktoré by vyslal jazyk v prípade pitia sladkého nápoja. Celý nápad je založený na tom, že človek je schopný vnímať chuť tiež čuchom, a to z 80%.
Poznáte to – ak máte silnú nádchu, necítite takmer žiadnu chuť. Ak ste však zdraví, funguje to presne naopak. Po piatich rokoch výskumu a vývoja boli potvrdené predpoklady, že mozog sa dá ľahko oklamať.

V novembri 2015 zakladatelia spustili kampaň na zozbieranie peňazí na vývoj tejto šálky, ktorá bola veľmi úspešná. Chceli vybrať 50 000 dolárov a vybrali 163 000 dolárov počas troch týždňov.
Sériová výroba šálky by sa mala začať už vo februári a predaj už v apríli.
Cena za sadu štyroch šálok je aktuálne 78 dolárov, pričom vybrať si môžete zo štyroch príchutí – jablko, citrón, pomaranč a malina. Čoskoro by sa mohli záujemcovia dočkať tiež príchute podobnej Coca Cole.
Zdroj:
dobrenoviny.sk Photo: fastcoexist.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.