Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Cvičíte? Toto je 5 mýtov, o ktorých by ste mali vedieť!

Dennodenne nás zaplavujú články a videá o tom, ako správne cvičiť. Treba si ich však overiť, pretože nie všetky sú pravdivé. Toto sú najväčšie mýty o cvičení.

Tréning každý deň Cvičenie je aktivita, ktorú by sme mali vykonávať každý deň. Cvičenie by sme síce mali vykonávať pravidelne, ale treba si uvedomiť, že každý z nás je iný a má jedinečné potreby. To znamená, že nie všetky cvičenia sú vhodné pre každého. Musíte si nájsť také, ktoré vyhovuje vám. Je dobré, ak o pomoc požiadate odborníka alebo osobného trénera.
Redukcia tukov
„Stovky opakovaní“ – toto tvrdia niektorí ľudia. Vidia v tom jediné riešenie ako sa zbaviť mäkkého tukového tkaniva, ktoré chráni náš žalúdok. Aby sme sa zbavili tuku v tele, je potrebné pravidelné kardio, silové cvičenia alebo kombinácia oboch. A hlavne – bez upraveného jedálnička sa pneumatiky na bruchu určite nezbavíme.
Ak sa nepotíte, nestratíte kalórie
Potenie je prirodzený proces ochladzovania tela. Nemusí však automaticky predstavovať akýsi indikátor vášho výkonu. Spáliť slušné množstvo kalórií sa dá aj bez prepoteného trička.
Ochabnuté svaly sa premieňajú na tuky
Tuk sa v našom tele nepremieňa na svaly a neplatí to ani opačne. Budovanie svalovej hmoty a strata telesného tuku sú dva rozdielne procesy. Telo sa musí sústrediť najskôr na jeden dej a následne na druhý. Dôvod je logický. Aby mohli svaly rásť, musíme prijať viac kalórií ako spálime a naopak.
Tréning=môžem jesť čokoľvek
Zdravá strava a cvičenie idú ruka v ruke. Ak chcete stratiť na váhe a zbaviť sa tukových vankúšikov, musíte zmeniť aj svoje stravovacie návyky. Preto musí byť strava primeraná tréningom.
Zdroj:
KAMzaKRASOU.sk Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.