Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Chudnutie v novom roku? Tomuto sa vyhnite! ;-)

Stratiť pár kíl, začať športovať a žiť iba zdravo. Tieto predsavzatia patria na Nový rok medzi tie najčastejšie.

Ak chcete s novým začiatkom pracovať na svojej novej postave, poradíme vám, čomu sa pri chudnutí vyhnúť.

Stačí hladovka a vianočné kilá sú preč(?)

Najhoršie, čo si môžete naordinovať v rámci novoročného predsavzatia je, schudnutie pomocou hladovky. Po sviatočných dňoch plných jedla v sebe jedine prebudíte nervozitu, únavu, poškodíte si zdravie, oslabíte imunitu a spôsobíte jo-jo efekt.

Začnem od Nového roka!

Netreba čakať na Nový rok, aby ste sa začali viac starať o svoju postavu či zdravie. Najmä ak ste na to kašlali počas predchádzajúcich mesiacov. Ale ak ste sa už rozhodli, že začnete chudnúť práve od prvého dňa v novom roku, pripravte si plán s konkrétnymi krokmi a cieľmi.

Nešťastné načasovanie

Zásoby potravín z Vianoc, vysedávanie pred televíziou, skorá tma vonku a obmedzené množstvo pohybovej aktivity spomaľujú metabolizmus. Prelom rokov nie je najideálnejším obdobím pre radikálne chudnutie a často sa stáva, že predsavzatie zlyhá.

Prehnanosť očakávaní

Ak si stanovíte nereálne očakávania, vystavíte sa stresu a tlaku, čo spôsobuje demotiváciu. Upriamte pozornosť na seba, na svoje potreby, túžby a reálne možnosti a realizujte ich vtedy, keď ste na to pripravení.

Už iba light a bio potraviny

Rozhodnutie stravovať sa už iba zdravo je často spájané s kúpou nízkotučných a bio produktov. Pri chudnutí sa pritom odporúčajú výrobky s prirodzeným obsahom tuku, pretože v nízkotučných potravinách býva tuk nahradzovaný cukrami, takže si v konečnom dôsledku nepomôžete.

Zdroj: wanda.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.