Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zachráňte si deň správnymi farbami!

Silu farieb netreba podceňovať. Každá má totiž schopnosť vyvolať istú emóciu.


Posvietené na farby!

Sú dni, ktoré sa od skorého rána nevyvíjajú podľa našich predstáv. Pred odchodom do práce sa oblejeme kávou, pohádame sa s partnerom, ak máme deti, "okorenia" nám úž beztak zlú náladu aj ony. Je potom veľmi ťažké naladiť sa pozitívne a prežiť zvyšok dňa v príjemnej pohode.

A v takej chvíli treba určite staviť na emócie vyvolané farbami! Každá z farieb na nás nejako pôsobí a rovnako nám čosi naznačuje. Ak sa teda v podobnej situácii ocitnete nabudúce, spomeňte si, že možno stačí otvoriť šatník a vybrať si z neho oblečenie vhodnej farby. A nielen to.

V hlavnej úlohe červená. Červená je bezpochyby najodvážnejšia farba, ktorá sa spája s vášňou. Má povzbudzujúce účinky, navodzuje psychickú pohodu, posmeľuje a v neposlednom rade vyvoláva dobrú náladu! Ak sa chcete cítiť lepšie a počas dňa uspieť, určite sa oblečte do červenej!

V hlavnej úlohe oranžová. Do oranžovej farby oblečení ľudia vyvolávajú v ostatných dojem arogancie a prílišného sebavedomia. Faktom však je, že táto farba je veľmi kvalitným zdrojom energie!

V hlavnej úlohe zelená. Potrebujete sa upokojiť? Lomcujú vami nervy a stres? Dajte zelenú zelenej – a to nielen v šatníku, ale aj kdekoľvek v domácnosti. Ak je vo vašom príbytku dominantná práve táto farba, určite v ňom vytvára príjemnú harmóniu!

V hlavnej úlohe modrá. Modrú farbu majú v obľube najmä podnikatelia a obchodníci- Možno preto je vnímaná ako veľmi formálna. Na jednej strane síce vyvoláva pokoj, v tmavších svojich odtieňoch, najmä na stenách, však môže pôsobiť depresívne.

V hlavnej úlohe čierna. Čierna nikdy nevyjde z módy. Čiernou nikdy nič nepokazíte. Čierna nie je iba farba, je to názor. Tieto a iné tvrdenia sa spájajú s čiernou farbou. Mnohí odborníci tvrdia, že odkrýva dušu človeka, pôsobí elegantne, konzervatívne, ale zmyselne! 😉

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.