Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Otvorte chladničku a zbavíte sa stresu!

Predstavujeme vám 10 potravín, ktorými si upokojíte nervy.


Čo majú spoločné mlieko, zelený čaj a horká čokoláda?

Stres môže byť rovnako nákazlivý ako chrípka a v obidvoch prípadoch je reč o neželaných "spoločníkoch". Poznáte to, odrazu sa vám nepríjemne potia dlane, horším sprievodným javom môže byť dokonca neželané potenie sa na miestach, ktoré sú iným na očiach. Keďže však neexistuje problém, ktorý by sa nedal vyriešiť, aj v prípade stresu platí, hľadajme spôsoby, ako na to! My vám ich ponúkame rovno desať a všetky s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete v kuchyni! 😉

TOP 10 potravín, vďaka ktorým sa aspoň na čas zbavíte stresu:

Listová zelenina. Je mimoriadne bohatá na kyselinu listovú, ktorá nám vie v tele zabezpečiť prísun hormónov šťastia. Sú štúdie, ktoré dokazujú, že pravidelná konzumácia listovej zeleniny dodáva človeku energiu, upokojuje nervy a naopak, pôsobí ako prevencia proti depresii.

Mlieko. Vápnik, vitamíny B2 a B12, bielkoviny, draslík, antioxidanty. To všetko sa nachádza v mlieku. Jeho popíjanie pomáha úspešne zabojovať proti nespavosti.

Horká čokoláda. Potešili ste sa? Čokoláda je nielen chutná, ale aj nápomocná! Najmä v situácii, keď si človek potrebuje takpovediac obaliť nervy trpezlivosťou.

Banán. Draslík výrazne znižuje krvný tlak. V období stresu sa však hodnoty tlaku môžu nekontrolovateľne zvyšovať, preto je dobré na pravidelnej báze zaradiť do jedálnička banán.

Orechy a semienka. Vedia povzbudiť a zlepšiť náladu. Dovolené sú mandle, kešu či vlašské orechy, ale aj pistácie alebo tekvicové semienka.

Zelený čaj. Chcete cítiť absolútnu pohodu? Uvarte si jeden! Obsahuje totiž látku L-theanin a tá dokáže robiť zázraky na počkanie – jednak s náladou, jednak s krvným tlakom.

Avokádo. Je plné látok, ktoré zabezpečujú produkciu hormónov šťastia v tele.

Ovsené vločky. Nachádza sa v nich veľmi veľa vlákniny, ktorá pomáha tráviť potravu, ale aj látok, ktoré majú za úlohu uvoľniť v tele serotonín, teda hormón zodpovedný za pocit šťastia a spokojnosti. Nie je to fajn, cítiť sa po "obyčajnej" miske ovsených vločiek s mliekom, úžasne?

Bobule. Najmä sladké a červené plody majú v sebe veľa antioxidantov a vitamínu C, vďaka ktorým sa človek cíti uvoľnene.

Harmančekový čaj. Aj naň si posvietili mnohé vedecké štúdie a ako informujú verejnosť, tento čaj pomáha zmierniť pocity úzkosti, rieši problémy so spánkom a upokojuje nervy. Odporúča sa piť horúci! 🙂

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.