Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Milujete čipsy, ale máte výčitky? Už nemusíte!

Ponúkame 3 zaujímavé recepty na zdravšie varianty slaných čipsov.

Mrkvové, banánové alebo hruškové. Ktorékoľvek si vyberiete, budú vám chutiť. Nehovoriac o tom, že sa po ich zjedení nedostavia neobľúbené výčitky svedomia! 🙂

V hlavnej úlohe BANÁNY podľa kubánskeho receptu:

Sú sladké a pod zubami príjemne chrumkajú. Pripravte si 2 banány, 1 čajovú lyžičku roztopeného kokosového oleja a 2 polievkové lyžice vody.

Banány nakrájajte na tenké, cca polmilimetrové kolieska. Lyžičku kokosového oleja roztopte v miske a zmiešajte s vodou. Banány "v tekutine" jemne obaľte a poukladajte na plech (vystlaný papierom na pečenie) tak, aby sa nedotýkali. Vložte do rúry rozohriatej na 150°C a pečte cca 20 minút z každej strany. Odporúčame však banány neustále sledovať, môžu sa totiž veľmi ľahko pripáliť. Po upečení ich nechajte vychladnúť, aby trochu stvrdli, ale ostali chrumkavé.

MRKVOVÉ ČIPSY pre milovníkov slanej chuti:

Ak si večer pri telke radi pochutnáte na niečom slanom, vyskúšajte mrkvové čipsy s kari korením. Ak sa do nich nezamilujete, budeme prekvapení! 😉 Na ich prípravu budete potrebovať väčšiu mrkvu, 1 lyžičku olivového oleja, 1 lyžičku sladkého kari korenia a štipku soli

Mrkvu najprv očistite a potom ju škrabkou "nakrájajte" na rovnako tenké plátky. V miske zmiešajte olivový olej a kari korenie. Pridajte plátky mrkvy a poukladajte ich na papierom na pečenie vystlaným plechom. Pečte v rúre rozohriatej na 180°C cca štvrťhodinku. Dajte pozor na to, aby sa plátky navzájom neprekrývali.

Mimoriadne chutná trojkombinácia – HRUŠKY, ŠKORICA A ČOKOLÁDA:

Premýšľate nad tým, že by ste tento rok na vianočnom stole uvítali, čo sa jedla týka, nejakú novinku? Čo tak upiecť hruškové čipsy? Okrem toho, že vám spôsobia príjemné pocity v žalúdku, prevoňajú aj miestnosť, v ktorej ich budete piecť alebo skladovať! 😉 Pohľadajte v kuchyni 2 hrušky, 1 čajovú lyžicu škorice, 1 polievkovú lyžicu trstinového cukru a 100 gramov čokolády podľa chuti.

Začnite nakrájaním hrušiek na tenké plátky (hrúbka cca 2 mm). Poukladajte ich na plech vystlaný papierom na pečenie a dajte pozor na to, aby sa nedotýkali. V miske zmiešajte škoricu a trstinový cukor. Vzniknutou zmesou hrušky posypte. Rozohrejte si rúru na 110°C a pečte v nej plátky asi hodinu. Potom plátky otočte a pokračujte v pečení ďalších 30 minút. Roztopte čokoládu a podávajte. Alebo si v nej čipsy namáčajte, alebo ich ňou polejte a nechajte stuhnúť.

Tak ako, ktorý recept ste sa rozhodli vyskúšať? 🙂

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: kamzakrasou.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.