Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Českého slavíka podľa očakávaní ovládol maestro Karel Gott!

Víťazmi populárnej ankety sú aj Lucie Bílá, skupina Kabát a No Name!

Už niekoľko hodín pozná česká hudobná verejnosť víťazov ankety Český slavík 2015. Jubilejný 50. ročník sa konal v sobotu večer (28.11) v pražskej Štátnej opere. Medzi víťazmi sú Karel Gott, Lucie Bílá, skupina Kabát a No Name.

Karel Gott prišiel a vyslúžil si standing ovation!

Láska k hudbe a mimoriadny vzťah k fanúšikom troch generácií priviedli na odovzdávanie hudobných cien aj Karla Gotta. Napriek vážnej chorobe prišiel poďakovať za priazeň a energiu, ktorú mu v týchto dňoch dodávajú. Zároveň si počas večera prevzal troch slávikov, jubilejného 40. zlatého slávika, absolútneho slávika za rok 2015 a zároveň aj mimoriadne ocenenie v podobe platinového slávika.

„Drahí priatelia, som tu dnes iba na skok, preto budem stručný, aj keď sa mi to vždy nedarí. Mám proste rád tie chvíle napätia, keď sa do poslednej chvíle čaká meno víťaza. To sa len tak neomrzí a povedal som si – tam nesmieš chýbať ani tentoraz. Prečo by si sa mal pripravovať o ten moment radosti, čo keby to náhodou dobre dopadlo? A dopadlo to. Chcel by som z tohto miesta poďakovať všetkým, ktorí svojimi hlasmi umožnili, aby som svoju slávičiu voliéru doplnil o miesto štyridsiate. Je to pre mňa krásny deň priatelia. Chcem poďakovať všetkým, ktorí mi dali najavo svoju podporu, pretože tá mi dodala silu a energiu. Vaša priazeň bola pre mňa tou najlepšou liečbou, veľmi cennou infúziou. Ďakujem za ten krásny moment, som rád, že moja zdravotná vychádzka je ošperkovaná touto cenou. Prajem vám pevné zdravie a viem, o čom hovorím. Sľubujem, že ak to dobre dopadne, tak nabudúce sa zdržím dlhšie,“ boli úprimné slová poďakovania legendárneho maestra, ktorými si vyslúžil mohutný standing ovation hľadiska.

https://www.youtube.com/_vveweiv0m4

Prvá desiatka v kategórii spevákov pre rok 2015: 1. Karel Gott (získal 68.929 bodov, čo je o 24.449 bodov viac ako v minulom ročníku), 2. Tomáš Klus, 3. Tomáš Ortel, 4. Daniel Landa, 5. Richard Krajčo, 6. Michal David, 7. Petr Kolář, 8. Václav Noid Bárta, 9. Vojtěch Dyk a 10. Michal Hrůza.

Speváčka Lucie Bílá hudobne dospela!

V kategórii speváčok sa v porovnaní s minulým rokov neudiali zásadné zmeny. Prvá trojka je rovnaká, už 18. zlatého slávika si prevzala Lucie Bílá, ktorá získala 45.180 bodov, čo je o 3123 viac ako rok predtým. Na striebornej priečke už ôsmy rok po sebe skončila Lucie Vondráčková. Tretia je Ewa Farna a je to jej siedmy bronz v poradí. Štvrtá skončila čerstvá mamička Monika Absolonová, piata Aneta Langerová, šiesta Anna K., siedma Marta Jandová, ôsma Věra Špinarová, deviata Hana Zagorová a desiata Gabriela Gunčíková.

V kategórii skupiny patrí za rok 2015 zlatý slávik skupine Kabát. Na druhom mieste skončila skupina Ortel, na bronzovej pozícii zase skupina Kryštof.

Skupina No Name nemá v Čechách konkurenciu!

Už po ôsmykrát v histórii tejto ankety vyhlásili víťaza v kategórii Slávici bez hraníc, v ktorej si priaznivci populárnej hudby volia najobľúbenejšieho slovenského interpreta v Českej republike. Zlato si opäť z javiska Štátnej opery odniesla košická skupina No Name. Je to ôsmy zlatý slávik „Timkovcov“ a táto kategória pozná na prvom mieste iba túto skupinu.

Československá anketa Zlatý slávik vznikla na konci leta v roku 1962. S nápadom prišiel Ladislav Smoljak. Aj cenu vymyslel Smoljak, stala sa ňou púťová píšťalka, ktorá sa kupovala deťom a hovorilo sa jej „slávik“. Prvým víťazom za rok 1962 bol Waldemar Matuška, v poslednom ročníku československej ankety za rok 1991 vyhrali Pavol Habera, Iveta Bartošová a skupina Team. Prvý slávik v ére samostatných štátov sa u našich západných susedov uskutočnil v roku 1996 a jeho víťazmi boli Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Olympic.

Zdroj: teraz.sk

Photo: ceskyslavikmattoni.cz

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.