Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Freddie Mercury ožije na filmovom plátne!

Film o hudobnej legende sa začne nakrúcať v júni 2016.

Film o zosnulom lídrovi anglickej skupiny Queen, Freddiem Mercurym, začnú nakrúcať v júni 2016

O samotný dej by sa mal postarať muž menom Anthony McCarten, autor scenára snímky Teória všetkého (2014), za ktorú získal nomináciu na Oscara. Rodák z Nového Zélandu tak prevezme a zmení už existujúce dielo scenáristu Petera Morgana, ktorý sa na projekte o legendárnom spevákovi nebude ďalej podieľať. V úlohe Freddieho Mercuryho sa predstaví 35-ročný anglický herec Ben Whishaw.

Ben Whishaw sa už onedlho predstaví v úlohe Freddieho Mercuryho

Prípravy na nakrúcanie filmu pritom trvajú už viac ako päť rokov. Hlavným dôvodom sú zmeny v obsadení a v réžii snímky. Pre nezhody s členmi Queen(u), Brianom Mayom a Rogerom Taylorom, od projektu v roku 2013 odstúpil anglický komik a herec Sacha Baron Cohen, ktorý sa mal predstaviť práve v úlohe Freddieho Mercuryho. O rok neskôr sa režisérskej stoličky vzdal aj anglický filmár Dexter Fletcher, ktorý sa údajne nezhodol s producentom pripravovaného filmu Grahamom Kingom. Meno nového režiséra však zatiaľ nie je známe.

Freddie Mercury je stále považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností hudobného priemyslu. Magazín Rolling Stone ho vo svojom rebríčku 100 najlepších spevákov všetkých čias zaradil na 18. miesto a čitatelia magazínu Classic Rock ho v ankete označili za najlepšieho rockového speváka všetkých čias. Extravagantný hudobník s hlasovým rozsahom štyri oktávy zložil mnoho hitov kapely Queen, ako napríklad Bohemian Rhapsody, Somebody to Love, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love alebo We Are the Champions. Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa iba 45 rokov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: hudba.sk; YouTube

Photo: univision.com; pinterest.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.