Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nechutí vám čistá voda? Zdravo si ju oslaďte!

Melón, uhorka, citrón, limetka, kiwi, jablko alebo ananás – ingrediencie, za pomoci ktorých si ochutíte vodu.

Napriek tomu, že sa odborníci zhodujú v názore, že čistú pitnú vodu nič nenahradí a na rôzne sladené nápoje nám odporúčajú zabudnúť, sú chvíle, keď máme chuť osviežiť sa inak, ako len dúškom vody z vodovodu. Existuje dokonca mnoho ingrediencií, vďaka ktorým vodu ochutíme bez zbytočných kalórií:

MELÓN: Zo všetkých druhov ovocia obsahuje najviac vody. Dokonale prečistí organizmus, navyše, neobsahuje takmer žiadne kalórie, preto je ideálny v čase diéty.

UHORKA: Zelenina, ktorá sa osvedčí aj v pohári s vodou. Stačí ju nakrájať do džbánu a pridať bazalku alebo mätu. Príprava netrvá viac ako 2 minúty, okrem toho, drink nezruinuje vašu peňaženku.

CITRÓN a LIMETKA: V oboch prípadoch ide o osviežujúce ovocie, ktoré má síce výrazne kyslú chuť, v kombinácii s teplou vodou však v tele však vytvára zásadité prostredie. Voda ochutená citrónom alebo limetkou je ideálna najmä v ranných hodinách.

KIWI: Často podceňované exotické ovocie obsahuje veľké množstvo vitamínu C, je však nielen zdravé, ale aj veľmi chutné. Pred použitím ho pre získanie fruktózy treba roztlačiť.

JABLKÁ: Zatiaľ čo zelené jablká dodajú vode jemnú kyslú chuť, červené ju príjemne osladia. Okrem toho, že ide o jeden z najzdravších druhov ovocia, hovorí sa mu aj vitamínový poklad.

ANANÁS: Ovocie, vďaka ktorému nielen schudnete, pretože z vás doslova vysaje prebytočný tuk, ale aj vyzdraviete. Ananás má čistiace, ale aj afrodiziakálne účinky.

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.