Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Francúzi sa asi zbláznili. Prekážajú im kačacie prejavy! A nielen…

Starostovia malých mestečiek a obcí po celom Francúzsku riešia sťažnosti dovolenkárov na hlučné kostolné zvony, kŕkanie žiab, gagotanie kačíc a husí či múkanie kráv.

Súd na juhozápade Francúzska povolil kŕdľu kačíc z mesta Soustons, ktorých hluk obťažoval susedov, aby pokojne ďalej kvákali.

Súdne opatrenie je zatiaľ len predbežné: platiť bude dovtedy, kým súdu nebude doručená expertíza hladiny hluku, ktorý kačky vydávajú.

Chovateľka kačíc, 67-ročná Dominique Doutheová, je s verdiktom súdu spokojná. Zažalovali ju susedia, respektíve manželský pár, ktorému zvieracie zvuky prekážajú.

Hydinu chová už 36 rokov a momentálne sa stará o asi 50 kačíc a husí.

Na súdnom pojednávaní, ktoré sa konalo 1. októbra, manželia žiadali, aby súd chovateľku donútil prestať s chovom, a to pod hrozbou penále 150 eur za každý deň omeškania. Žiadali aj odškodné vo výške 3 500 eur škody a 2 000 eur na náhradu trov súdneho konania.

Len prednedávnom si pozornosť médií získal iný súdny spor, ktorý sa tiež týkal domáceho zvieraťa a jeho životných prejavov. Išlo o kohúta Mauricea z ostrova Oléron, ktorého majiteľku zažalovali susedia, lebo sa im nepáčilo jeho hlasné a hlavne skoré ranné kikiríkanie. Súd však Mauriceovi začiatkom septembra priznal právo kikiríkať, koľko mu hrdlo ráči.

Starostovia malých mestečiek a obcí po celom Francúzsku riešia sťažnosti dovolenkárov na hlučné kostolné zvony, kŕkanie žiab, gagotanie kačíc a husí či múkanie kráv.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.