Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Štartuje 23-tí ročník Krištáľového krídla: Vlani ho získala aj kapela IMT Smile!

Krištáľové krídlo po roku opäť hľadá výnimočné slovenské osobnosti, ktoré v roku 2019 dosiahli jedinečný úspech. Favorita na toto prestížne ocenenie môže navrhnúť aj široká verejnosť – do 20. októbra prostredníctvom online formulára na adrese: www.kristalovekridlo.sk.

Krištáľové krídlo je tradíciou a hlasom slovenskej verejnosti, ktorá si chce uctiť a pamätať svoje veľké osobnosti a ich významné úspechy. Má za sebou úspešných 22 rokov.

Minulý ročník Krištáľového krídla priniesol novú kategóriu Inovácie a startupy. Jej cieľom bolo vyzdvihnúť a poukázať na mladých, kreatívnych a šikovných ľudí, ktorí posúvajú Slovensko vpred.

Všetky zaregistrované návrhy na nominácie starostlivo posudzuje odborná porota, ktorá sa každý rok obmieňa. V rámci 23-tieho ročníka sa k stálym členom pripoja čerstvý laureát výtvarného umenia Ján Ťapák, v kategórii hudba laureát Miroslav Dvorský, v kategórii šport laureát Matej Tóth, v populárnej hudbe scenáristka Oľga Záblacká či producent Jaroslav Slávik. Porotcovia do finále posunú v každej kategórii tri osobnosti.

Laureáti jednotlivých kategórií budú vyhlásení 9. februára 2020 na slávnostnom galavečere v novej budove SND.

Krištáľové krídlo za rok 2018 si odniesli: strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková, kardiochirurg Michal Hulman a skupina IMT Smile.

Zdroj: PR Správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.