Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Za školské potreby si priplatíme? Kto najviac?

Za školské potreby si túto sezónu rodičia priplatia.

Zhodli sa na tom finanční odborníci. Za školské pomôcky zaplatíme vyše 100 €. Najvyššie výdavky budú mať tí, ktorí nakupujú veci pre prvákov.

„Z najnovších údajov Štatistického úradu SR vyplýva, že veľká časť školských potrieb medziročne zdražela. Školský zošit v priemere o štyri percentá, poznámkový blok (formát A4) či ceruzka o viac ako sedem percent a guľôčkové pero o deväť percent. Približne štvorpercentné zvýšenie ceny sa dotklo aj pastelových farbičiek a výkresov,“ uviedla banková analytička.

Z prieskumu z roku 2017 vyplynulo, že za zošity utratí väčšina rodičov do 20 €, podobnú sumu na začiatku školského roka investujú aj do peračníka a rovnakú sumu použijú aj pri úhrade písacích potrieb.

Školské potreby pre jedno dieťa tak spolu s prezuvkami stoja od 50 do 150 €.

Mnohí rodičia sa pripravujú na nástup svojho prváčika do školy dostatočne dopredu. Najviac nakupovania, teda aj najvyššie výdavky, majú rodičia prváčikov. Priemerná cena základných školských potrieb pre prváka sa pohybuje v rozmedzí od 45 €. K tomu treba pripočítať cenu tašky a peračníka, čiže sumu cca 65 € a viac.

ad

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.