Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Na Facebook pribudne nové tlačidlo!

Dislike, teda „nepáči sa mi to“, to však nebude.

Používatelia Facebook(u) budú mať novú možnosť, ako vyjadriť svoje stanovisko k nejakému statusu. Ako však na stretnutí s novinármi zdôraznil zakladateľ a výkonný riaditeľ sociálnej siete, Mark Zuckerberg, nebude to roky žiadané tlačidlo "dislike" – nepáči sa mi.

Už pred rokom v decembri Zuckerberg tlačidlo "dislike" odmietol, ale naznačil, že sa pracuje na tom, aby ľudia mali viac možností na vyjadrenie rôznych emócií – napríklad súcitu či podpory. Minulý týždeň Zuckerberg potvrdil, že sa blíži začiatok testovacej prevádzky novinky, ktorú bližšie nespresnil.

Začiatok éry "dislike" sa však nekoná. Zuckerberg uviedol, že nechce, aby sa Facebook zmenil na fórum, kde ľudia hlasujú za príspevky alebo proti nim. Nechce ani, aby v situácii, keď používatelia zdieľajú niečo významné zo svojho života, niekto na ich status reagoval negatívne.

Zuckerberg uznal, že tlačidlo "like" nie je vhodné vo všetkých životných situáciách. Uviedol, že vývojárske tímy pracujú na jednej či viacerých alternatívach pre prejavy empatie. Prisľúbil, že čoskoro "už budete môcť dať svojim priateľom najavo, že chápete ich situáciu, ale nie, že sa vám "nepáči".

Zdroj: webnoviny.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.