Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Káva nielen do šálky!

Presvedčte sa o tom, že si kávové zrná nájdu svoje uplatnenie napríklad aj vo vašej kozmetike! 😉

Vonia ako čerstvo pomleté nebo, počas dňa nás vďaka kofeínu drží na nohách a vie byť nápomocná aj v oblasti krásy – úžasná KÁVA.

Neviete sa zbaviť suchej pokožky na rukách a na nohách? Vymeňte kozmetické krémy za kávový peeling! Pripravíte si ho zmiešaním olivového oleja a trstinového cukru s hrubšími zrniečkami, pridaním esenciálneho oleja z mäty a na záver čerstvo pomletých kávových zŕn.

Snívate o lesklých vlasoch? Vyskúšajte kávovú kúru, ktorá ich nielen vyživí, ale im aj dodá príjemný vzhľad. Stačí si uvariť silnejšiu kávu, nechať ju vychladiť, namočiť si do nej vlasy, počkať 15 minút a zmyť. Ak si chcete zvýrazniť svoj aktuálny odtieň, odvar z kávy je na to ideálny! 😉

Nestihli ste sa v lete opáliť? Káva sa správa aj ako samoopaľovací krém! Vatovými tampónmi si ju naneste na telo. Okrem toho, že sa vaša pokožka bude pekne lesknúť, vy budete príjemne voňať! 😉

Trápi vás celulitída? Do boja s pomarančovou pokožkou zapojte nielen pravidelné cvičenie, ale aj domáci kávový peeling. Mal by obsahovať nadrobno pomleté kávové zrná a kokosový olej. Zmes však treba pred použitím nechať stuhnúť v chladničke a až potom ňou masírovať pokožku.

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.