Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zívate a neviete prestať? Nemusí byť za tým len únava z práce

Nie vždy je za našu únavu zodpovedná práca. Žijeme v časoch, keď je únava takpovediac pravidelnou súčasťou nášho života. Veľmi často za jej vinníka označujeme prácu, v ktorej zvykneme tráviť väčšinu dňa, avšak za únavou môžu aj mnohé ďalšie príčiny, medzi nimi napríklad stres, diéty či dlhé ničnerobenie.

Môže sa to aj stres i ťažko stráviteľné jedlo

Stres k životu jednoducho patrí, navyše, prežívame ho nielen v negatívnych, ale aj v pozitívnych situáciách. V oboch prípadoch dodáva naše telo do mozgu viac kyslíka a krvi, aby sme sa mohli koncentrovať. Všetkého veľa škodí, navyše, vedľajším účinkom stresu môže byť nadmerná únava. 

Nežijeme preto, aby sme jedli, jeme preto, aby sme žili. Na druhej strane, každý z náš z času na čas v kuchyni „zhreší“, čo však môže naše telo fyzicky aj psychicky vyviesť z rovnováhy. Nastupuje únava, pretože ťažko stráviteľné jedlá bez vitamínov a minerálov nedodávajú nášmu telu také látky, ktoré pre svoje správne fungovanie potrebuje. V tomto prípade platí rovnica: Zlé, málo výživné jedlo = úbytok energie.

Už ste niekedy na sebe spozorovali skutočnosť, že ste sa po „preležanom“ víkende cítili ešte viac unavení? Je to tak! Veľa oddychu nášmu organizmu neprospieva. Telo prechádza do tzv. spánkového režimu a reaguje inak, ako pri pohybe. Ako krv, tak aj kyslík ním prúdia pomalšie. Preto by mal byť dlhý spánok sprevádzaný prechádzkou na čerstvom vzduchu.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.