Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Užitočná rada: V topánkach nechodievajte nonstop!

Chôdza naboso má množstvo pozitívnych účinkov.

Poznáte to, jedna z prvých vecí, ktoré po celom dni po príchode domov urobíte, je, že sa konečne vyzujete. Nie preto, aby ste si topánkami nezašpinili príbytok, ale preto, aby ste vyslobodili svoje opuchnuté a boľavé nohy. Chodenie naboso je pre nohy vytúženým relaxom a vôbec sa nepotrebujete práve nachádzať na piesočnej pláži.

Chôdza naboso je príjemný, ale predovšetkým zdravý zvyk, ktorého sa netreba vzdať ani po odchode z letnej dovolenky. Práve naopak. Rovnaký komfort ako pláž s mäkkým pieskom vie poskytnúť aj prechádzka po tráve!

Najmä leto by malo byť obdobím, keď našim nohám doprajeme oddych od topánok, ktoré nám často spôsobujú napríklad nepríjemné otlaky. Skrátka a dobre, vzhľadom na zdravotné hľadisko, v lete nemusíme byť obutí nonstop!

Aspoň 5 minút denne – toľko by sme si mali vyhradiť na prechádzku po tráve, prípadne po parku alebo kamenistej pláži. Chôdzou na nerovnom povrchu totiž dochádza k stimulácii aj takých svalov na nohách, ktoré obutí v topánkach vôbec nezapájame. Navyše, chodením bosí znižujeme stres, zlepšujeme si imunitu, ochladzujeme si organizmus a zbavujeme sa plochých nôh.

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.