Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Hokej: Dnes bude Slovensko slziť! Bez ohľadu na to, či Dánov porazíme alebo nie! ;-)

Košice dnes vo veľkom ožijú emóciami! Keďže slovenskí hokejisti nepostúpili do štvrťfinále MS 2019, o 20:15 ich čaká rozlúčkový zápas proti Dánsku. Dnes sa však rovnako uzavrie aj jedna skvelá hokejová kariéra.

V roku 2011, keď sa šampionát konal tiež na Slovensku, sa s reprezentáciou lúčil útočník Pavol Demitra. Kapitán tímu prežíval pozápasové okamihy na ľadovej ploche bratislavskej arény veľmi emotívne, pretože fanúšikovia ho vyprevadili do reprezentačného dôchodku mohutnými ováciami. Tie teraz čakajú aj Ladislava Nagya.

39-ročný útočník sa však nebude lúčiť iba s reprezentáciou, ale ako už skôr sám naznačil, dá zbohom celej hokejovej kariére. „Emócie určite budú, ale ja si chcem zápas najmä užiť. Prvoradé bude, aby sme vyhrali a aby som dohral zdravý,“ povedal pre TASR.

Skúsený hokejista odohral doteraz v národnom tíme 121 duelov a nastrieľal v ich 36 gólov. Nagy má za sebou v drese Slovenska okrem štartov na ZOH či Svetovom pohári aj 8 svetových šampionátov.

Pred ôsmimi rokmi hodil lúčiaci sa Demitra svoj dres medzi fanúšikov, Laco Nagy ešte nevie, či urobí to isté. „Uvidíme, ja ani neviem, či vôbec môžem dať dres, to sa musím opýtať šéfov,“ skonštatoval s pobavením.

Nagy patril vždy medzi lídrov kabíny, svojim kumštom bavil divákov. Vlani na MS v Dánsku bol najproduktívnejším Slovákom, pričom bol najstarší v tíme. Už vtedy po prvý raz nahlas hovoril o rozlúčke s hokejom, napokon však zvíťazila túžba rozlúčiť sa na domácom šampionáte. A to na ľade, na ktorom hokejovo vyrástol. K jeho definitívnemu odchodu mu niečo špeciálne určite pripravia aj spoluhráči. „Zatiaľ sme to neriešili, ale určite to bude pekné sa s ním rozlúčiť. Ale ešte sme sa na to nepripravovali. Určite niečo vymyslíme, a aj ľudia na štadióne budú úžasní, o to sa nemusíme báť,“ prezradil TASR obranca Erik Černák.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.