Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nemáte čas cvičiť kvôli práci? Cvičte v nej!

Dosť bolo výhovoriek. Hýbať sa môžete aj počas pracovnej doby! 🙂

Doba, v ktorej žijeme, je náročná na energiu a na čas, preto si mnohí namiesto fyzickej aktivity po skončení pracovnej doby doprajeme oddych. Prirodzený pohyb je často jediný spôsob, akým sa hýbeme, s naším telom však neurobí zázraky na počkanie. Oveľa efektívnejším riešením je cvičenie v kancelárii!

Dve muchy jednou ranou – zabijeme vtedy, keď si v pohodlí kancelárie počas práce ponamáhame teloa jednotlivé jeho partie.

Stehná

Sadnite si na stoličku, chrbát musí byť pevný, a zdvihnite nohu čo najvyššie, aby ste ňou zospodu narazili do stola. Cvik je potrebné vydržať 10 sekúnd a zopakovať 8-krát.

Lýtka

Počas sedu urobte baletný postoj a teda zdvihnite nohu na prsty a vydržte. O pár sekúnd pocítite v lýtkach pálenie vďaka natiahnutému svalu. Po 10-tich minútach zopakujte s každou nohou 8-krát.

Členky

Nadvihnite vystreté nohy do výšky aspoň 10 centimetrov nad zem. Jedným aj druhým členkom točte striedavo do strán. Urobte 5 sérií po 8 opakovaní.

Zadok

Pevné pozadie si "vycvičíte" za pomoci kancelárskej stoličky, nad ktorú sa mierne nadvihnite a z celej sily zovrite zadok. V tejto pozícii vydržte 10 sekúnd a potom v 5-tich sériách zopakujte 8-krát.

Bruško

Presuňte sa na samý kraj vašej kancelárskej stoličky a vyskúšajte cvik – sed, ľah. So spevneným chrbtom zdvihnite nohy do výšky 15 centimetrov nad zem. Súčasne sa prestaňte opierať o operadlo. Vydržte 10 minút a zopakujte 8-krát.

Pás

Sadnite si, vystrite sa a otáčajte trup striedavo doprava a doľava. Nohy majte vyrovnané, kostrč spevnenú a hýbte len vrchnou časťou tela. Cvik by mal trvať 10 minút a do každej strany je potrebné zopakovať ho 8-krát. Uľahčíte si ho tiež za pomoci operadla, ktorého sa môžete počas cvičenia chytiť.

Paže

Natiahnite pred seba pravú pažu a posuňte ju čo najviac smerom doľava. Ide o strečingový cvik, ktorý lichotí ramenám. Každú ruku precvičte 40-krát.

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.