Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

A zase tá škvrna!

Tipy a triky, vďaka ktorým odstránite nehody na oblečení.

Roztopená čokoláda, zmrzlina, letný drink či tráva, to všetko sa môže v horúcom období neplánovane ocitnúť na našom oblečení. Škvrny sú neželanou ozdobou našich outfitov, ale rýchly zásah môže obľúbené kúsky zo šatníka zachrániť!

OVOCIE: Stopy po ovocí alebo ovocnom džúse treba preliať horúcou vodou a potom ich vyprať. Ak nezmiznú, pomôcť môže ešte citrónová šťava nakvapkaná priamo na škvrnu. Čím tmavšie je ovocie, tým ťažšie bude jeho odstraňovanie. Čučoriedok na oblečení sa zbavíte za pomoci čistého alkoholu alebo kyslého mlieka.

TRÁVA: Zelená farba síce vyjadruje nádej, v prípade trávy na oblečení ju však človek rýchlo stráca. Aj tu môže pomôcť citrónová šťava, vínny alebo jablčný ocot, ale rovnako aj surový zemiak nastrúhaný na škvrnu či mlieko, do ktorého treba oblečenie namočiť na celú noc. Je však dôležité brať do úvahy aj jemnosť materiálu. Kyselina by mohla oblečenie ešte viac poškodiť.

KÁVA: Káva je síce všeobecne obľúbený nápoj, na oblečení však zanecháva škaredé škvrny, ktoré treba odstrániť vo chvíli, keď vzniknú. V opačnom prípade sa káva vpije do látky a spôsobí jej zažltnutie. Bielenie kávovej škvrny uľahčuje soľ, číry alkohol alebo studená voda.

ČOKOLÁDA: Škvrny od čokolády dokáže "skrotiť" mlieko alebo teplá mydlová voda. V oboch prípadoch je potrebné nechať oblečenie odmočiť.

KRV: Na škvrnu od krvi platí studená a ešte lepšie ľadová voda. Vzniknutý fľak treba odstrániť praním v rukách a pomôcť môže aj kocka ľadu alebo peroxid vodíka!

LETNÝ DRINK: Vínová škvrna na oblečení patrí medzi "top" nechcené "ozdoby", aj v tomto prípade však existuje spôsob, ako sa jej zbaviť. Soľ a prepranie v teplej vode by mali byť účinné, rovnako aj šťava z citróna alebo biela pena na holenie.

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.