Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vôňa Talianska: Tyčinky z kysnutého cesta!

Jednoduchý recept pre všetkých, ktorí majú radi slané maškrty.

Ako slané predjedlo alebo "charakterky" k večernému pozeraniu televízie – vyskúšajte talianske tyčinky z kysnutého cesta:

Ingrediencie:

2 lyžičky sušených kvasníc

325 ml vody

1 lyžica sladu

500 gramov preosiatej hladkej múky

2 lyžičky soli

3 lyžice olivového oleja

2 lyžice semoliny (múka)

glazúra pripravená z 1 žĺtka a 1 lyžice vody

posyp, napríklad sezamové semienka

Príprava:

Kvasnice vysypte do misky so 125 ml vody. Nechajte zmes pôsobiť 5 minút a potom ju pomiešajte, aby sa kvasnice rozpustili. Vo väčšej miske zmiešajte múku so soľou. V strede urobte jamku a vlejte do nej zmes z kvasníc aj olivový olej.

Použite drevenú varechu a premiešajte ňou múku zo strán misy. Podľa potreby dolejte vodu, aby vzniklo lepkavé cesto. To potom preložte na dobre pomúčenú plochu. Mieste cca 10 minút, kým cesto nebude hladké a pružné. Prikryte ho utierkou a nechajte odpočívať asi 10 minút. Potom ho mieste ďalších 10 minút.

Vzniknuté cesto vytvarujte do obdĺžnika o veľkosti 20×30 centimetrov a hrúbky 1,5 centimetra. Prikryte utierkou a nechajte v pokoji asi 10 minút. Dva plechy potrite olejom a posypte semolinou. Obdĺžnik pokrájajte po dĺžke na 4 rovnaké časti a potom každú časť po dĺžke na ďalších 10 pásikov! Každý pásik naťahujte dovtedy, kým nebude mať dĺžku 25 centimetrov. Pásiky na plech položte s centimetrovým odstupom.

Tyčinky potrite vajcovou glazúrou a posypte napríklad sezamom. Pečte ich v rozohriatej rúre cca 15 až 20 minút pri 200 stupňoch. Po upečení nechajte vychladnúť.

Zdroj, photo: KAMzaKRASOU.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.