Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Tínedžerka prežila pád lietadla, objavila sa po troch dňoch!

Dievča utrpelo iba menšie zranenia a niekoľko popálenín, nič vážne sa mu však nestalo.

Šestnásťročná Američanka Autumn Veatch prežila pád lietadla, ktoré sa zrútilo v sobotu neďaleko oblasti Mazama v štáte Washington.

V pondelok sa objavila na ceste, kde stopla nemenovaného vodiča. Ten tínedžerku odviezol do neďalekého obchodu, odkiaľ privolali pomoc a následne ju vzali do nemocnice. Dievča pochádzajúce z Bellinghamu vraj utrpelo iba menšie zranenia a niekoľko popálenín, nič vážne sa jej však nestalo.

Lietadlo Beech A35 odštartovalo z Kalispellu v Montane v sobotu približne o 13:00 miestneho času a na letisku vo washingtonskom Lyndene malo pristáť zhruba o tri hodiny neskôr. Z radaru zmizlo o 15:21, letoví dispečeri však nedostali žiadne hlásenie, ktoré by naznačovalo akékoľvek problémy. Stroj pilotoval 62-ročný nevlastný starý otec dievčaťa Leland Bowman, pričom na palube bola aj jeho 63-ročná manželka Sharon. Obaja zrejme pri páde lietadla zahynuli.

Po tom, ako sa lietadlo zrútilo, ho totiž zachvátili plamene. Von sa dostala iba Autumn, ktorá chcela pomôcť aj nevlastným starým rodičom, no nepodarilo sa jej to. Na mieste tragédie ostala ešte niekoľko hodín a až potom sa vybrala hľadať pomoc. "Povedala mi, že leteli cez oblaky a narazili do skál," uviedol pre denník The Bellingham Herald tínedžerkin otec David Veatch, ktorý podľa vlastných slov netušil, že jeho dcéra cestuje malým súkromným lietadlom.

Autumn bola počas ostatných týždňov u jej mamy v Montane, domov mala prísť komerčným letom, pričom otec ju mal vyzdvihnúť na letisku. Za pád lietadla zrejme môže nepriaznivé počasie. Americké letectvo sa v súčasnosti pokúša na základe záznamov a informácií od Autumn nájsť trosky lietadla.

Autumn Veatch (16)

Zdroj: SITA

Photo: pixabay.com; koin.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.