Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Simpsonovci nekončia!

Simpsonovci sú najdlhšie vysielaným animovaným seriálom v USA.

Populárny seriál Simpsonovci (1989) bude mať zrejme až 30 sezón!

Informoval o tom portál magazínu Entertainment Weekly, ktorý vychádza z toho, že dabéri nedávno podpísali zmluvy na štyri série. Predstavitelia spoločnosti 20th Century Fox Television pritom na jar oznámili, že Simpsonovci sa po skončení 26. sezóny, ktorej záverečnú epizódu odvysielali 17. mája, dočkajú iba ďalších dvoch sérií.

Do projektu sa vráti aj americký herec a komik Harry Shearer, ktorý v máji oznámil, že už nebude prepožičiavať svoj hlas milionárovi Montgomerymu Burnsovi, riaditeľovi Seymourovi Skinnerovi či susedovi Simpsonovcov Nedovi Flandersovi. Shearer vraj podpísal rovnakú zmluvu ako jeho kolegovia Dan Castellaneta, Yeardley Smith, Julie Kavner, Nancy Cartwright a Hank Azaria.

V čase, keď komik oznámil, že už nebude súčasťou šou, pritom zdôrazňoval, že nejde o otázku peňazí, ale o to, že nemal dostatok času na iné projekty. Producent Al Jean však v súvislosti s tým poznamenal, že hercom sa snažili vychádzať v ústrety tak, aby mohli pracovať aj na iných veciach.

Simpsonovci sú najdlhšie vysielaným animovaným seriálom v USA a tiež americkým sitkomom s najväčším počtom dielov. Jeho prvá epizóda mala premiéru 17. decembra 1989, postavičky sa však na obrazovke objavili už v roku 1987 v Tracey Ullman Show. Seriál vysielajú vo viac ako 100 krajinách sveta a nadabovaný je viac ako 50 jazykmi. Príbehy Homera, Marge, Lisy, Barta a Maggie získali doteraz 31 cien Emmy. Simpsonovci majú od roku 2000 svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

Zdroj: SITA

Photo: cs.ucsb.edu

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.