Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Milujete mäso? Vyberte si také, ktoré je najzdravšie!

Láska sa neživí len citmi, ale aj beefsteakmi! (Carlo Dossi, taliansky spisovateľ)

Pri výbere najzdravšieho mäsa by sme sa jednoznačne mali zamerať na obsah tukov a na živiny, ktoré sa v ňom nachádzajú. Rovnako dôležitá je aj informácia o tom, odkiaľ mäso pochádza. V tomto prípade hrá prím mäso z malých fariem a z ekologického chovu, v rámci ktorého nie sú zvieratá prikrmované nevhodnými látkami. Neodporúča sa kupovať ani marinované mäso. Nie je na ňom dobre vidieť, koľko tuku obsahuje a akú má skutočnú farbu.

RYBIE MÄSO

Mäso z rýb obsahuje najviac živín – bielkoviny, vitamíny, jód, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Jeho konzumácia je dôležitá jednak pre dobrý zrak, jednak pre správny vývoj mozgu a rovnako pomáha znižovať riziko srdcových chorôb. Vo všeobecnosti sú zdravšie morské ryby (v porovnaní so sladkovodnými).

KURACIE MÄSO

Kuracie mäso je u nás považované za jedno z najviac diétnych. Je veľmi bohaté na bielkoviny a naopak chudobné na škodlivý tuk. Obsahuje vitamíny skupiny B, fosfor, draslík, železo a iné zdraviu prospešné zložky. Pravidelne by sa malo objavovať na tanieri ako súčasť diétneho jedálnička. Je vhodné konzumovať ho so zeleninovým šalátom.

BRAVČOVÉ MÄSO

Bravčové mäso sa neteší obľube najmä z dôvodu vysokého obsahu tuku. Jeho prijateľnejšou alternatívou je bravčové stehno.

HOVÄDZIE MÄSO

Hovädzie mäso patrí na Slovensku medzi obľúbený druh. V prípade, že ide o chudé hovädzie, možno ho konzumovať viackrát za mesiac. Aj v tomto prípade však platí – všetko s mierou. Príliš časté jedenie hovädzieho mäsa zaťaží tráviaci systém.

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.