Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skvelá správa: Radi sa objímame!

Objatia sa rozdávali v škôlkach, v nemocniciach či v nákupných centrách…

Dobrovoľníci rozdali uplynulý štvrtok v slovenských mestách viac ako 100 000 objatí, čím vytvorili nový rekord.

Štvrtý ročník celoslovenského Hug Day podľa hlavného koordinátora podujatia Jaroslava Dodoka lámal rekordy vo všetkých smeroch. Zúčastnilo sa na ňom najviac dobrovoľníkov a do akcie sa zapojilo takmer 50 miest. Celoslovenské podujatie tentoraz prekonalo aj hranice Slovenska a uskutočnilo sa v 16 ďalších krajinách sveta, takže konečný počet rozdaných objatí bude ešte vyšší.

"Je priam neuveriteľné, koľko miest sa zúčastnilo na tomto krásnom podujatí. Objatia sa rozdávali úplne všade – na námestiach, v škôlkach, nemocniciach či v nákupných centrách,“ informoval o priebehu Dodok.

V Bratislave dobrovoľníci prekvapili primátora a poslancov, keď ich navštívili a objímali počas pracovných rokovaní. Študenti z Popradu rozdávali objatia slovenským aj zahraničným turistom priamo v Tatrách. V Kremnici dobrovoľníci navštívili pri tejto príležitosti domov dôchodcov. "Z domova dôchodcov sme si odniesli úžasné príbehy a emócie,“ opisuje atmosféru Veronika Kmeťová z Kremnice.

"Toto je príklad toho, ako môžeme Slovensko spájať v rôznych oblastiach a meniť ho k lepšiemu,“ uzavrel Dodok. Na Slovensku sa Hug Day koná od roku 2012 a s touto myšlienkou prišiel Jaroslav Dodok so skupinou ďalších nadšených študentov, ktorí chceli ľudí okolo seba potešiť niečím netradičným. Počas prvého ročníka sa rozdalo vyše 8 000 objatí a minulý rok ich bolo už približne 79 000.

Zdroj: SITA

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.