Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Muž si v polospánku pomýlil medveďa so psom!

Kuriózna návšteva sa našťastie skončila bez zranenia.

ZASPAL NA TERASE. NAVŠTÍVIŤ HO PRIŠIEL MEDVEĎ!

Istý Peter Rizzuto z amerického Colorada sa prebudil zo spánku na terase svojho domu vo chvíli, keď mu medveď vzal do papule členok.

Kuriózna udalosť sa stala na usadlosti Lazy Glen pri mestečku Snowmass. 71-ročný muž ležal na terase, keď na ňu vošiel medveď čierny. Rizzuto si ho v driemotách pomýlil so susedovým psom a pohladil ho.

"Začal som ho hladiť a hovoriť ‚dobrý psík‘," povedal Rizzuto. "Potom vzal do papule môj členok, ale nepoškodil kožu. A potom som sa pozrel dolu na jeho nohy a videl veľké laby so skutočne peknými pazúrmi. Vtedy som si uvedomil, že je to medveď," doplnil.

Ako ďalej Rizzuto vysvetlil, medveď následne uvoľnil členok zo zovretia a pozrel sa naňho. "Asi mu nechutil," zavtipkoval muž. "Trochu ustúpil a pozeral na mňa a ja som pozeral naňho," opísal situáciu s tým, že potom vošiel do domu a medveď si šiel ďalej svojou cestou.

MUŽ NECHCE, ABY SA MEDVEĎ CHYTIL DO PASCE

Podľa hovorcu organizácie starajúcej sa o národné parky v Colorade Mikea Porrasa je udalosť vážna, hoci sa môže zdať vtipná. "Je tu komický aspekt, no tento incident sa mohol veľmi rýchlo skončiť veľmi škaredo. Keď je medveď v blízkosti človeka a má v papuli členok, myslím, že je to niečo, čo by naši pracovníci považovali za znepokojivé," vyjadril sa.

Hoci sa správcovia národného parku rozhodli umiestniť na pozemku Rizzuta pascu na medveďa, muž to odmietol. "Obávam sa, že by pasca chytila iného medveďa," vysvetlil. Správcovia však apelujú na bezpečnosť obyvateľov usadlosti. "Nikto nechce utratiť medveďa. No keď sa medveď nebojí ľudí alebo sa k nim približuje, je to dôvod na znepokojenie," povedal Porras. Samotný Rizzuto tvrdí, že sa nebojí tráviť na terase čas, hoci už na nej nebude spať. Medveď sa od minulotýždňového incidentu na miesto nevrátil.

Zdroj: SITA

Photo: imgion.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.