Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

27% Slovákov má vysoké sebavedomie!

Tri pätiny Slovákov sa sťažujú na nedostatok voľného času.

VYSOKÉ SEBAVEDOMIE MÁ NA SLOVENSKU 27% ĽUDÍ!

Vyplýva to z prieskumu Lifestyle 2015, ktorý realizovala agentúra TNS Slovakia na vzorke 4 533 respondentov vo veku od 15 do 65 rokov.

SEBAVEDOMIE ŽIEN OVPLYVŇUJE AJ PODPORA OD BLÍZKYCH

Mužom zvyšuje sebavedomie najmä vzdelanie a všetko, čo už doposiaľ v živote dokázali. Sebavedomie mladých ľudí podporuje zase vzhľad a veci, ktorými sa obklopujú. Až 45% Slovákov, a to najmä ženy a mladí ľudia, ktorí sú ešte závislí od rodičov, uviedlo, že ich sebavedomie posilňuje najviac podpora blízkych.

NAJVIAC SA SŤAŽUJEME NA NEDOSTATOK ČASU

Výsledky prieskumu ďalej ukázali, že tri pätiny ľudí sa sťažujú na nedostatok voľného času, pričom 59% respondentov prezradilo, že aspoň raz do týždňa leňoší, prípadne si počas dňa pospia. Takmer dve pätiny ľudí sa pravidelne nudia, pričom k nim patria aj tí, ktorí sa sťažujú na nedostatok času pre seba.

FINANCIE SÚ MENŠÍM STRAŠIAKOM

Po finančnej stránke sa Slováci cítia oveľa lepšie ako v minulosti. Vzrástol počet ľudí, ktorí vedia šetriť a sporia si tak na zvýšenie svojej životnej úrovne (z 24% na 37%). Viac ako štvrtina slovenských rodín má pocit, že sa ich ekonomická situácia v porovnaní s minulým rokom zlepšila, pričom finančne si polepšili najmä muži do 30 rokov a rodiny s neplnoletými deťmi.

"Prieskum v oblasti vnútorného Ja nastavil Slovákom zrkadlo, ktoré jasne odráža príležitosti pre osobný rast. Kiež prestane stúpať počet ľudí, ktorí leňošia alebo sa vo svojom voľnom čase nudia. Kiež prestane klesať počet ľudí, ktorí robia niečo tvorivé. Verme, že 15-percentný podiel ľudí, ktorí sa pravidelne venujú meditácii, je trendom, ktorý prispeje k vedomejšiemu životu Slovákov a teda aj k posilneniu dôvery v seba samého," uviedla za TNS Slovakia Eva Taračová.

Zdroj: SITA

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.