Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

V Japonsku už môžu tancovať aj po polnoci!

V krajine zrušili nariadene platné od roku 1948.

V KRAJINE VYCHÁDZAJÚCEHO SLNKA SA UŽ BUDÚ ĽUDIA MÔCŤ ZABÁVAŤ AJ PO POLNOCI!

V Japonsku zrušili zákon, ktorý zakazoval tanec po polnoci alebo jednej hodine v noci v kluboch, baroch a na iných verejných miestach. Nariadenie bolo v platnosti od roku 1948, keď sa v povojnovej krajine nachádzali americké jednotky a predstavitelia vlády chceli zabrániť šíreniu prostitúcie v takzvaných tanečných sieňach.

Miestne kluby a bary však musia mať osvetlenie aspoň 10 "luxov", čo sa podobá osvetleniu v kine pri zapnutých svetlách. Aj týmto spôsobom sa krajina snaží obmedziť šírenie kriminality v nej. Kluby, ktoré túto požiadavku nesplnia, budú automaticky podliehať starému zákonu.

Nové nariadenie začne platiť na budúci rok. Nezvyčajný zákon sa pritom dlhé roky neuplatňoval. V roku 2010 však počas potýčky v jednom z klubov v Osake zomrel 22-ročný študent, čo neskôr viedlo k častým policajným zásahom voči prevádzkovateľom barov a klubov i samotným dídžejom. Tí začali, hoci zákonné, konanie polície nazývať Japonská vojna tancu. Napokon však vznikla iniciatíva za zmenu legislatívy, ktorú podporilo viac ako 150-tisíc ľudí, medzi nimi aj niekoľko politikov.

Dôvodom je fakt, že sa Tokio v roku 2020 stane hostiteľom olympijských hier. Podľa mnohých musí mesto pri takej významnej udalosti ostať živé aj po polnoci.

Zdroj: SITA

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.