Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zdravie zo záhrady!

Kvalitné ovocie nehľadajme v supermarketoch.

Ak vitamíny, potom zo záhrady. Odporúčaná denná dávka ovocia je 500 gramov. Veľmi zdravé sú predovšetkým bobuľoviny, ale aj jahody, nektárinky a marhule.

"Obed bez ovocia je ako večierok bez hudby!" (arabské príslovie)

ČUČORIEDKY – bomba na chudnutie!

Čučoriedky sú typickým letným ovocím, bobuľky, hoci drobné, obsahujú veľa vitamínu C, B1 a B2. Bohaté sú tiež na minerály ako vápnik, draslík, železo či horčík. Ich nízku energetickú hodnotu ocenia najmä tí, ktorí držia redukčnú diétu. Čučoriedky navyše posilňujú imunitu, detoxikujú organizmus, znižujú krvný tlak, podporujú hojenie rán a veľmi pozitívne vplývajú na nervový systém.

BROSKYNE – málo kalórii a veľa zdravia!

Ak si potrebujete posilniť vlasy a nechty, siahnite po betakarotóne. Veľa sa ho nachádza práve v broskyniach, rovnako ako vitamínu C a E, ale aj kyseliny listovej. Veľké zastúpenie má v tomto ovocí aj draslík vápnik a fosfor. Broskyne majú omladzovací efekt, sú výbornou prevenciou proti vzniku rakoviny, znižujú cholesterol, odstraňujú únavu a slabosť. Pozor však na kombinovanie broskýň s vodou a inými tekutinami, riskujete bolesti brucha a hnačky.

ČEREŠNE – čističe krvi!

Na druhú úrodu čerešní sa môžeme tešiť v polovici leta. Toto ovocie obsahuje až 80% vody, vitamíny C, E, B, ďalej vápnik, železo, draslík, zinok a stopové prvky. Z ich účinkov možno spomenúť napríklad to, že znižujú krvný tlak, sú nápomocné pri zápche a udržiavajú zdravú pokožku. V prípade čerešní platí, čím tmavšie, tým telu viac prospešné.

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.