Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

PREMIÉRA NOVEJ SKLADBY MIRA ŽBIRKU NA JEMNÝCH!

Singel „PRIŠLA Z LONDÝNA“ si dnes po 12-tej budete môcť vypočuť aj na Jemných!

Famózny Miro Žbirka je autorom hudby aj textu novej piesne Prišla z Londýna, ktorá je zároveň prvou ochutnávkou jeho nedávno dokončeného nového dvojalbumu. Ten bol kompletne vytvorený a nahratý v legendárnom londýnskom Studiu 2 v Abbey Road. Producentom je Rob Cass, s ktorým Žbirka nahral už niekoľko piesní, vrátane titulnej skladby k filmu Fair Play.

"Prvá nahrávka v Abbey Road, to bol narodeninový darček od mojej ženy. Tam som sa stretol s producentom Robom Cassom a jeho tímom. Od vtedy už uplynuli takmer tri roky a z nás sa za ten čas stali priatelia. Bola tam neuveriteľná atmosféra. Rob vytvoril naozaj skvelý tím muzikantov. Na bicie hral Frank Tontoh, bývalý bubeník Amy Winehouse. Gitary nahral Pearse MacIntyre, skvelý gitarista, s ktorým spolupracujem už od môjho prvého nahrávania v Abbey Road. Na albume bude aj jedna skladba, na ktorej sa podieľal legendárny klávesák Manfred Mann.“

Pieseň Prišla z Londýna sa nachádza na dvojalbume MIRO, ktorý vyjde na prelome septembra a októbra, a to nielen na CD, ale aj na vinyle. Jeden album bude celý v angličtine s textami beatnika a člena kapely Cream Peta Browna, druhý v slovenčine s textami Mira Žbirku a Kamila Peteraja.

DNES PO 12-TEJ SI MÔŽETE VYPOČUŤ SKLADBU "PRIŠLA Z LONDÝNA" AJ NA JEMNÝCH!

Zdroj: Universal Music s.r.o.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.