Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Robo Grigorov miluje filmy!

Spevák je veľkým fanúšikom najmä juhoafrickej kinematografie.

Slovenský hudobník Robo Grigorov vo voľných chvíľach rád sleduje rôzne filmy.

„Sú kinematografie, ktoré mám radšej a potom sú také, ktoré mám menej rád. Vždy ma zaujímajú také filmy, ktoré mi ukážu, ako tí ľudia v tej krajine žijú,“ povedal.

Posledných desať rokov vraj nedá dopustiť najmä na juhoafrické filmy.

„Jeden lepší ako druhý. Ruské filmy sú tiež geniálne – ako všetko ruské, veľa dobrých filmov má Izrael a videl som aj výborné iránske filmy. Zaujímajú ma snímky z rôznych krajín, ako tam ľudia prežívajú svoj príbeh,“ poznamenal 50-ročný Bratislavčan, podľa ktorého dnes u mnohých divákov vzniká tendencia odsúvať bokom americkú produkciu.

„Dnes je to také, že ľudia trošku odsúvajú americké filmy, ale aj tie sú dobré, preto sú všade a nie je to len tým, že majú dotiahnutý marketing. Tie filmy sú naozaj kvalitné. Amerika je dosť vpredu pred svetom so všeličím možným, preto sa nám zdá, že niektoré veci môžu byť až umelé. Juhoafrická kinematografia je zase niečo iné, to je taká zemitá pravda,“ vysvetlil Grigorov, ktorého jedným z najobľúbenejších filmov je juhoafrická snímka The Wooden Camera (2003).

Filmy známemu hudobníkovi dodávajú najmä kamaráti.

„Chvalabohu mám ľudí, od ktorých si viem vypýtať filmy aj albumy. Mám napríklad takého nekonečne obetavého, dobrého kamaráta v Londýne, ktorý vždy keď ide do Južnej Afriky, kúpi mi nejaké veci a prinesie mi ich, takže ja som si svoj zdroj našiel,“ uviedol spevák, podľa ktorého je juhoafrická kinematografia v Európe výrazne potlačovaná.

„Je to dosť smutné, celá tá kinematografia, ale aj ich hudba a kultúra je u nás potlačovaná, pretože im ľudia ako Bono Vox urobili zlé meno a vysvetľovali o nich, že sú rasisti a čo ja viem čo, a to nie je pravda. Sú to veľmi dobrí umelci a je škoda, že tu juhoafrické veci nie sú,“ dodal.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: SITA, youtube; Photo: ireport.cz

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.