Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jacksonov ranč Neverland je na predaj!

Cena nehnuteľnosti – 91,8 milióna €!

Preslávené sídlo Neverland, ktoré dal postaviť zosnulý spevák Michael Jackson, ponúkli na predaj za 100 miliónov dolárov, čo je v prepočte viac ako 91 miliónov eur!

Ranč sa nachádza v Los Olivos v Kalifornii na pozemku s rozlohou viac ako 1000 hektárov. Jeho súčasťou sú dva domy pre hostí, jazerá, viaceré bazény, kino pre 50 ľudí, tenisový kurt a basketbalové ihrisko či železničná a hasičská stanica. Na pozemku bola kedysi aj zoologická záhrada, kde chovali slony či orangutany, v súčasnosti sa tu starajú už iba o lamu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Kráľ popu, ktorý zomrel v roku 2009 ako 50-ročný, kúpil sídlo v roku 1988 za 19,5 milióna dolárov. Po dohode so samotným spevákom miesto od roku 2007 finančne podporovala spoločnosť miliardára Toma Barracka Colony Capital, ktorá vyrovnala Jacksonov dlh vo výške takmer 25 miliónov amerických dolárov a neskôr do údržby nehnuteľnosti a jej okolia ročne investovala päť miliónov dolárov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

O tom, že Neverland ponúknu na predaj, informoval vlani v lete magazín Forbes.

"Sme frustrovaní, nesmierne sklamaní a smutní, že to dospelo až sem… Bohužiaľ, Michael stratil kontrolu nad Neverlandom ešte počas svojho života v dôsledku rád od bývalého manažéra," vyjadril sa vtedy nemenovaný zástupca Jacksonovej pozostalosti.

Zdroj: SITA, youtube; Photo: fanpop.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.