Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Dajte stopku kozmetickým zlozvykom!

Kozmetické zlozvyky netreba podceňovať, môžu byť škodlivé.

Zvyk je železná košeľa a mnohé zvyklosti nám škodia, hoci upustiť od zaužívaných postupov nebýva jednoduché. Na druhej strane, ak sa jedná o zlozvyky v líčení, je potrebné sa ich čo najskôr zbaviť, pretože naša pleť nemladne, práve naopak, naučené kozmetické zlozvyky môžu proces starnutia pokožky zbytočne urýchliť.

"Zabúdate sa" pred spaním odlíčiť?

Nerobíte dobre! Dávate na vašej tvári priestor na vznik nepríjemných pórov, ktoré majú navyše tendenciu sa upchávať. Výsledkom môže byť akné, ktoré v lepších prípadoch nebolí. Bohužiaľ, ani riasy nie sú nesmrteľné, v prípade, že viacero večerov za sebou nenájdete energiu odlíčiť si ich, môžu časom zoslabnúť, lámať sa alebo začnú vypadávať.

Putovná kozmetika by mala byť tabu!

Zrejme žiadna žena nepohrdne novým líčidlom, o to viac, ak ide o podarúnok od dobrej kamarátky. Vymieňať si kozmetiku, ktorá bola použitá čo i len jeden raz, je nehygienické. Stačí, že mala jej pôvodná majiteľka v čase, keď ju používala, herpes a s najväčšou pravdepodobnosťou sa cez aplikátor prenesie aj na ďalšie osoby. Nielen rúže, ale aj zvyšnú kozmetiku treba mať vo výlučnom vlastníctve.

Expirovaná kozmetika patrí do koša!

Doba trvanlivosti je vlastná aj kozmetickým výrobkom, treba ju preto starostlivo sledovať. Pochopiteľne, krátka expirácia ešte nie je nebezpečná, avšak dlhodobé používanie "starej" kozmetiky nie je vhodné.

Zdroj: ; Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.