Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Život je život! Česká komédia, ktorú musíte vidieť!

„Slováci a Česi sa často smejú na iných veciach,“ tvrdí režisér Milan Cieslar.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vo štvrtok 21. mája bola do slovenských kín uvedená česká komédia s názvom Život je život.

O réžiu sa postaral Milan Cieslar, ktorý má na konte napríklad aj snímku Láska je láska (2012), scenár napísal Martin Horský. Hudbu k filmu zložil Švajčiar Alexius Tschallener.

Film Život je život nakrúcali v Prahe aj v Taliansku. Niekoľko scén sa odohráva v tuneli Blanka, ktorý zatiaľ nie je sprístupnený verejnosti. Na záberoch sa objaví aj pirátska loď, ktorú mohla verejnosť vidieť v dobrodružnej sérii Piráti Karibiku.

Herecké obsadenie tvoria Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Bára Poláková, Tereza Voříšková, Sára Sandeva, Petr Vančura, Marek Taclík, Miroslav Táborský, Jaroslava Pokorná, Rostislav Novák a ďalší. V snímke účinkuje aj slovenská speváčka Kristína Peláková, ktorá vyštudovala herectvo, svoje znalosti však doteraz využívala iba vo videoklipoch.

„Ponuka filmárov ma prekvapila. Bola to pre mňa výzva, pretože to bola moja prvá ozajstná herecká úloha. Vo filme hrám policajtku. Keď som o ponuke povedala mojim priateľom, smiali sa a hovorili mi, že by ma tipovali skôr na princeznú. Policajti sú zväčša rázni, ale ja hrám začiatočníčku, ktorá je neskúsená. Podarilo sa mi však zžiť s policajtkou Luciou, pirátkou i bondgirl. Bola to životná skúsenosť,“ opísala speváčka.

Práve kasting na rolu Lucie podľa slov producenta Kamila Kožíška zabral filmárom najviac času.

„Uvedomili sme si, že v Česku bondgirl nemáme. Na kastingu sa zúčastnilo viacero začínajúcich herečiek, ale nebolo to ono. Kristína povedala jednu vetu a hneď sme vedeli, že je to tá pravá. Kristína už podľa mňa nebude vnímaná inak ako bondgirl,“ zhodnotil Kožíšek.

O čom je Život je život?

Film rozpráva príbeh o policajtovi a prísnom otcovi Františkovi (Ondřej Vetchý), ktorý by po boku svojich troch dcér rád videl schopných a úspešných mužov, čo sa im však veľmi nedarí. Najstaršia dcéra sa musí aj so svojím neúspešným manželom nasťahovať späť k rodičom, prostrednej dcére sa na päty lepia iba exoti a najmladšia otehotnie už ako 16-ročná.

Rúcať sa začne aj jediný pevný bod manželskej dvojice – dovolenka. Každý rok jazdí František so svojou ženou Janou (Simona Stašová) k jazeru. Poštárka Jana však začne snívať o mori, ktoré nie je Františkovi po chuti. V jej živote sa navyše objaví bohémsky spisovateľ (Miroslav Táborský) s ľahko samovražednými sklonmi. Františkovi zase do života vstúpi krásna kolegyňa so španielskymi koreňmi (Kristína Peláková).

Premiéra filmu Život je život

Režisér Cieslar, ktorý má na konte aj viacero vážnych filmov, dúfa, že jeho najnovší projekt si získa srdcia divákov a diváčok.

„V istom ohľade je ľahšie nakrútiť drámu. Komédia je zákernejšia v tom, že ľudia by sa v istej chvíli mali začať smiať, ak sa tak nestane, človeka to zamrzí,“ poznamenal. „Som zvedavý, ako slovenské publikum prijme tento film. Slováci a Česi sa totiž často smejú na iných veciach,“ uzavrel Kožíšek.

Zdroj: SITA, youtube; Photo: bontonfilm.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.