Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zvedaví Slováci: Na internete nás najviac zaujíma spravodajstvo!

Najviac času trávime na zoznamovacích serveroch.

Spravodajské weby navštívilo v apríli viac ako 2,5 milióna Slovákov! Je to najviac zo všetkých webových kategórií.

Na týchto weboch bolo tiež vykonaných najviac zobrazení stránok, a to vyše 200 miliónov! Medzi ďalšie webové stránky s vysokou návštevnosťou patrili v minulom mesiaci služby, mapy, cestovné poriadky – s 2,1 miliónmi návštevníkov.

Najdlhšie vysedávame na zoznamkách!

V minulom mesiaci zaznamenali webové stránky zapojené do výskumu takmer 3,4 milióna návštevníkov zo slovenských počítačov. Najviac času strávili užívatelia na zoznamovacích serveroch, cca 3 a pol hodiny mesačne. Na zoznamkách užívatelia tiež zotrvali najdlhšie, v priemere 13 minút.

Cez mobil si pozeráme aj stránky určené pre ženy

Webové stránky zapojené do výskumu navštívilo z mobilných zariadení 1,6 milióna užívateľov zo Slovenska a 300 tisíc zo zahraničia. Na týchto weboch bolo viac ako 430 miliónov zobrazení stránok. Najviac, vyše 50 miliónov, na zoznamovacích serveroch, domovských stránkach portálov, spravodajských weboch a stránkach určených ženám a mamičkám.

Z mobilného telefónu bol zaznamenaný najvyšší počet zobrazení stránok v kategórii služby, mapy, cestovné poriadky, kde viac ako 40 % zobrazení stránok pochádza z mobilných telefónov a tabletov.

Prešovský kraj na vrchole rebríčka v používaní internetu!

Veľkosť internetovej populácie Slovenska presiahla v apríli hodnotu 3,5 milióna. Mierne v nej prevažujú ženy, ktorých je 51 %. Muži však vykonávajú viac zobrazení stránok, pripadá na nich 52 % zobrazení. Najviac, 15 % užívateľov internetu, pochádzalo z Prešovského kraja.

Pozn.: Prieskum zrealizoval AIMmonitor.

Zdroj: SITA; Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.