Hity vášho života
Rádio Melody

Kanadskí hokejisti oslavujú! Sú zlatí!

Hokejisti Kanady sa stali 25-krát v histórii majstrami sveta.

79. hokejový šampionát je už minulosťou. Tri stupne víťazov obsadili Kanada, Rusko a USA. Domáce Česko ostalo bez kovu

Finále – suverénna záležitosť Kanady a debakel Ruska!

V nedeľňajšom finále šampionátu predviedli kanadskí hokejisti ofenzívne predstavenie a Rusov zdolali jednoznačne a hladko výsledkom 6:1. Kanaďania prešli turnajom suverénne, vyhrali v českej metropole všetkých desať zápasov a celkovo nastrieľali do súperovej brány až 66 gólov. Druhý najvyšší počet presných zásahov dosiahli na majstrovstvách Rusi – spolu až 40. Za desať víťazstiev v riadnom hracom čase získala Kanada od Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) finančnú prémiu 1 milión švajčiarskych frankov. Kanada získala prvé zlato od roku 2007, keď triumfovala v Moskve. Do Prahy priviezla výborný tím plný hviezd na čele so Sidneym Crosbym. Rusom nepomohli k obhajobe zlata ani ofenzívne hviezdy Alexander Ovečkin, Jevgenij Malkin či Iľja Kovaľčuk.

Jubilejný 80. ročník hokejových majstrovstiev v Rusku

Budúcoročné majstrovstvá sveta sa uskutočnia v Rusku, ich dejiskom budú Moskva a Petrohrad. Bronzové medaily na šampionáte 2015 v Prahe a Ostrave získali hráči USA, keď si v zápase o 3. miesto poradili s domácou Českou republikou. Slovensko obsadilo 9. miesto. Majstrovstvá sveta v ČR boli rekordné v návštevnosti, v hľadiskách ich celkovo sledovalo 741 690 divákov!

Zdroj: SITA; Photo: pixabay.com