Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Filmoví Básnici budú mať šieste pokračovanie!

V novom filme si opäť zahrá Pavel Kříž aj David Matásek.

Filmová séria Básnici sa dočká ďalšieho pokračovania!

Pre portál iDNES.cz to potvrdil režisér Dušan Klein. „Áno, je to tak. Scenár šiesteho príbehu je už napísaný a ak nájdeme vhodného predstaviteľa hlavnej detskej roly, začneme v septembri nakrúcať,“ nechal sa počuť 75-ročný filmár. Ako sa budú "noví" Básnici volať zatiaľ netuší.

V novom filme si svoje úlohy zopakujú Pavel Kříž (53) a rovnako David Matásek (52). Spomínaná hlavná detská úloha má byť syn hlavného hrdinu. V pripravovanom titule bude mať trinásť rokov a ako prezradil režisér Klein, podobne ako kedysi, jeho otec bude písať dievčatám básničky. Svoje "áno" už Básnikom povedal aj herec Lukáš Vaculík (52). "Píšťalka" Eva Vejmělková (46) ešte nad účasťou v šiestom pokračovaní filmu premýšľa.https://www.youtube.com/watch?v=OrhDF_Dg8xM

Filmová séria Básnici odštartovala v roku 1982 filmom "Jak svět přichází o básníky". Po ňom nasledovali snímky "Jak básníci přicházejí o iluze" (1984), "Jak básníkům chutná život" (1987), "Konec básníků v Čechách" (1993) a "Jak básníci neztrácejí naději" (2003). Všetky snímky režíroval Dušan Klein.

Zdroj: SITA, blesk.cz; Photo: zpmvcr.cz

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.