Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Bono spadol pred piatimi mesiacmi z bicykla. Stále nemôže hrať na gitare!

54-ročný spevák spadol z bicykla 16. novembra v newyorskom Central Parku, keď sa snažil vyhnúť inému cyklistovi.

https://www.youtube.com/XmSdTa9kaiQ

Bono Vox, frontman írskej kapely U2, ani viac ako 5 mesiacov po nehode na bicykli nemôže hrať na gitare!

54-ročný hudobník to prezradil v rozhovore pre známy americký denník The New York Time. Podľa vlastných slov nedokáže ohnúť dva prsty.

"Je to pocit, akoby to bola cudzia ruka. Nedokážem ohnúť dva prsty, je to ako rigor mortis. Lekári však tvrdia, že nervy sa hoja rýchlosťou milimeter za týždeň, takže približne o trinásť mesiacov by som mal vedieť, či sa mi vráti cit do prstov. Rameno a aj tvár sú na tom lepšie. S tými prstami je to však problém, pretože nemôžem hrať na gitare. Ostatným členom kapely to však, zdá sa, neprekáža," vyhlásil Bono, vlastným menom Paul David Hewson.

Bono spadol z bicykla 16. novembra v newyorskom Central Parku, keď sa snažil vyhnúť inému cyklistovi. Hudobníka po páde previezli do New York-Presbyterian Hospital, kde najprv absolvoval viacero röntgenových a CT vyšetrení. Tie napokon odhalili, že utrpel fraktúry ľavej očnice, ľavej lopatky, ľavého malíčku a šesťnásobnú otvorenú zlomeninu ľavej ramennej kosti.

Speváka následne operovali, pričom zákrok trval až päť hodín. Ramennú kosť mu zafixovali pomocou 3-och kovových platničiek a 18-tich skrutiek. Ďalší deň Bono absolvoval druhý zákrok na malíčku.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Skupina U2 vznikla v roku 1976 a patrí k najúspešnejším na svete. Podľa odhadov predala viac ako 150 miliónov kópií albumov. Na konte má už trinásť štúdioviek a v súčasnosti pracuje na albume s názvom Songs Of Experience. Na konte má už 22 cien Grammy a v roku 2005 ju uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Zdroj: SITA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.