Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Býva vám pri cestovaní zle? Už nemusí!

Žalúdok ako na hojdačke – ak vám zvykne byť počas cesty autom, autobusom alebo vlakom zle, čítajte ďalej.

Sprievodným prejavom cestovateľskej nevoľnosti je bolesť hlavy, jej točenie, podráždený žalúdok a pocity ako na kolotoči.

Zmierniť nepríjemnosti spojené s cestovaním môže už "zľudovený" kinedryl alebo homeopatiká, existujú však aj zásady, ktorých dodržiavaním sa naše cesty dopravnými prostriedkami stanú znesiteľnejšie.

Necestujte s plným žalúdkom. Čím sýtejšie jedlo pred cestou zjete, tým viac si zaťažíte žalúdok. Párky na raňajky nie sú vhodné, ak sa po ich zjedení chystáte na cesty.

Voda, voda, voda a ešte raz voda. Pite veľa vody. Káva a alkohol telo dehydrujú.

Robte si počas cesty prestávky. Ak je to možné, nadýchajte sa čerstvého vzduchu, pretiahnite si telo a doprajte si chvíľkový relax.

Dajte si žuvačku. Zatiaľ čo pri ceste autom, autobusom alebo vlakom zmierni žuvačka pocity dávenia, v lietadle odstráni zaľahnutie v ušiach.

Pozerajte sa uprene na jeden bod pred vami. Čím viac sa totiž budete počas cestovania hýbať, tým horšie sa budete cítiť.

Sadnite si vedľa vodiča. Sedenie v zadnej časti auta je menej príjemné, cestujúci totiž cíti každú nerovnosť na ceste.

Ak ste citliví na jazdu v dopravných prostriedkoch, určite počas nej nečítajte. Kombináciu sústredenia sa na čítaný text a pohadzovanie na sedadle váš žalúdok s najväčšou pravdepodobnosťou neocení.

Pred cestou si doprajte kvalitný spánok. Únava a kolísavé pohyby počas cestovania vyvolajú nevoľnosti. Na druhej strane, ak si na cestu zoberiete tabletku na spanie, ľahko prejdete vášmu žalúdku cez rozum.

Zázračný zázvor pomáha aj vtedy, keď vám cestovanie znepríjemňujú žalúdočné problémy. Či už v sušenej podobe alebo ako nápoj, stačí ho zjesť krátko pred cestou. Rovnaké pozitívne účinky má aj mätový čaj, ovocné šťavy alebo oriešky.

Zdroj: KAMzaKRASOU.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.